7.2 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na všechno vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Co způsobuje otoky?

Nohy jsou odrazem vašeho způsobu života. Pokud v práci dlouho stojíte, nebo naopak sedíte, je velká pravděpodobnost, že máte na konci pracovního dne nohy jako balony. Kvůli statické pozici – ať už vsedě, nebo vestoje, se v dolních končetinách hromadí krev, která způsobuje nepříjemné mravenčení a bolesti. K otokům navíc přispívá nedostatek pohybu, nadváha a obezita, těhotenství, ale také nošení vysokých podpatků. Vaše nohy ovlivňuje také počasí. Častěji lidé více trpí v létě, protože teplo v nadměrné míře zatěžuje žilní systém, což způsobuje zpomalování průtoku krve v dolních končetinách.

Pozor na to, co jíte

Long Woman Legs isolated on white

Základním krokem je dodržovat zdravý životní styl. Jídelníček by měl být vyvážen s dostatkem vitamínů a minerálů. Omezte sladké, mastné a průmyslově zpracované potraviny a raději dejte přednost základním potravinám bohatým na bílkoviny a zdravé tuky. Nezapomínejte ani na pitný režim. Lékaři doporučují denně vypít 2–2,5 litru vody (0,5 litru na každých 15 kg hmotnosti). Do pitného režimu však nepatří káva ani alkohol. Tím se obloukem vyhněte! Malý tip: pokud vám čistá voda nechutná, zkuste do ní přidat citrónovou nebo pomerančovou šťávu. Citrusy totiž obsahují přírodní flavonoidy, které zvyšují napětí žilní stěny a mikrocirkulaci.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny