-2.4 C
Brno
Neděle, 29 ledna, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Kde vzít peníze na rekonstrukci

Rozpadá se vám domov pod rukama? Zůstávají vám dvířka od skříní v rukou při jejich otvírání nebo snad uniká teplo ještě dřevěnými rámy oken? No, rekonstrukci se nevyhnete. Problémem však můžou být finance. Přece jenom mluvíme o výrazném zásahu do rodinných rozpočtů. Nic ale není ztraceno. Možností, kde vzít peníze na rekonstrukci, je víc než dost.

Tradiční hypoteční úvěr nejen na nové bydlení

Řada lidí se domnívá, že o hypotéku se žádá jen v případě koupě pozemku, rodinného domu nebo bytové jednotky. Hypoteční úvěr ale může zafinancovat i dlouho plánovanou rekonstrukci. Ještě donedávna nad touto možností nikdo neohrnoval nos, v současné době ale existují výhodnější možnosti.

Přece jenom doby, kdy hypotéka, respektive její úrokové sazby hledaly své pomyslné dno, jsou dávno pryč a ani odborníci neočekávají, že se situace v nadcházejících měsících zlepší. Spíše se nyní velmi vysoké úrokové sazby udrží na svých rekordech, ne-li ještě výš.

Úvěr ze stavebního spoření, pokud máte

O něco výhodnější cestou je úvěr ze stavebního spoření, který ale mohou využít jen zodpovědní spořílci. Pakliže jste si v minulosti nezřizovali stavební spoření, můžete tuto možnost ze seznamu způsobů, jak získat peníze na rekonstrukci, rovnou vyškrtnout. Stejně tak, pokud nemáte na svém spořícím účtu našetřené nějaké peníze, ani na vás se možnost nevztahuje.

Úvěr ze stavebního spoření se oproti hypotéce liší hlavně v podmínkách a také výši úrokových sazeb. Dříve nevýhodné, dnes daleko sympatičtější než hypoteční úrokové sazby.

Rychlý spotřebitelský úvěr jako zlatá střední cesta

Třetí položkou na seznamu možností je tradiční spotřebitelský úvěr, do kterého spadá také půjčka online. Je rychlá, člověk si o ni snadno požádá (na internetu prostřednictvím několika kliknutí) a úrokové sazby jsou velmi sympatické.

Navíc mnohdy nemusí člověk udávat ani důvod žádosti o půjčku. V případě hypotéky je nutné prozradit a doložit, k jakému účelu peníze využijete, ale u obyčejného spotřebitelského úvěru si záměr můžete nechat pro sebe.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny