-2.4 C
Brno
Neděle, 29 ledna, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Pravidelné cvičení planku má i benefity, o kterých se tak často nemluví

Plank je bezpochyby nejen oblíbené, ale také účinné cvičení k posílení jádra těla.

Planking jako ideální cvik pro zpevnění břišního svalstva a jádra těla.

Plank posiluje nejen trup, ale také břicho, hýždě, ruce či ramena. Navíc poskytuje tělu benefity, o kterých jste dosud možná neuvažovali. Jaké?

Ne nudný, ale zázračný! Plank můžete obměňovat na mnoho způsobů – prohlédněte si videa a trénujte
Zlepšíte si držení těla

Pro ty, kteří mají tendenci „padat“ při sezení (hrbit se) nebo tráví spoustu času sedí u stolu, poskytuje plank výhodu ve zlepšení celkového držení těla. Podle „Journal of Physical Therapy Science“ jsou hlavní svalové partie zodpovědné za podporu páteře a držení těla ve vzpřímené poloze. Čím silnější svaly trupu jsou, tím snáze podpírají páteř. Dobrým držením těla předejdeme mnoha bolestem zad a páteře a také budeme na okolí působit sebevědoměji, naše chůze bude svižnější.


Vydržet v planku co nejdéle? V pořádku! Ale prvním krokem musí být něco jiného
Předcházíte bolestem zad

Shot of an attractive young woman planking on her patio

Při ochablém zádovém svalstvu nastupují bolesti. Je to zcela přirozené, protože svaly nemají potřebnou sílu, aby naši páteř drželi ve správném tvaru, tělo se „ohýbá“ nesprávným způsobem, což následně vyvolává množství bolestí v různých částech zad. Pravidelné cvičení planku dokáže zmírnit bolesti zad a podpořit rozvoj zádových svalů, tím pádem budeme tělo držet během dne ve správné poloze i při několikahodinové práci za počítačem.

Aby byl plank skutečně účinný, tyto chyby nedělejte
Ochrana před zraněními

Když jsou svaly trupu příliš slabé, okolní svaly mohou být při pohybech jakéhokoli druhu příliš zatěžovány. A nejen to – výsledkem mohou být i zranění na nečekaných místech, jako jsou boky, hamstringy nebo vnitřní stehna. Pravidelné cvičení planku ovšem zlepší držení těla, což pomůže tělu rovnoměrně rozložit váhu při jakékoli aktivitě. Vyhnete se tak nesprávným pohybům, které mohou vést k bolestem a v horším případě až ke zraněním.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny