7.2 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Koupání v létě může skončit i nepříjemnou infekcí. Čtěte, jak jí zabránit

Sezóna koupání je pro mnohé důvodem k radosti. Ale někdy se k ní připojí také neočekávané problémy v podobě infekcí močových či pohlavních cest. Jak jim zabránit?

Záněty močových cest způsobené koupáním? Měl by je zvládnout i všeobecný lékař, někdy je však třeba vyhledat specialistu – urologa.

Determined woman swimming in sea. Mature female is enjoying water sport during sunset. She is representing healthy lifestyle.

Jak upozorňují odborníci, důležité je omezit rizika na minimum, abyste pak nemuseli dny či dokonce týdny trávit s nepříjemným pocitem, výtokem, zánětem či svěděním v oblasti od pasu dolů. Před tím, než vyrazíte zchladit se do bazénu či jezera, vědět byste měli vědět.

Výskyt nebezpečných bakterií

Najdete je spíše v termálních teplých vodách, jelikož jezera a umělé vodní plochy mají obvykle chladnější vodu a tak se v nich množí méně bakterií způsobujících riziko infekce. V jezerech se však mohou nacházet sinice nebo jiné mikroorganismy, i na ně je třeba si dávat pozor. U koupališť se předpokládá důkladná kontrola a pravidelné sledování a úprava vody – je-li však bazén přeplněný, riziko se zvyšuje.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny