7.2 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Prasata jsou sprinteři

Prasata mají špatnou pověst, ale ve skutečnosti jsou docela úžasná. V našich očích se mohou jevit jako „tlustá“, a to nás nutí přemýšlet, zda navzdory tomu, jak je jejich tělo stavěné, dokážou některé věci, například rychle běhat.

Mohou tedy prasata běhat rychle? Domácí prasata mohou běžet rychlostí až 17 km/h, zatímco divoká prasata mohou dosáhnout rychlosti až 30 km/h! Překvapivě jsou dobrými partnery pro maraton a bez problémů uběhnou míli za 7 minut.

Útěk je vlastně jednou z prioritních schopností prasat, zejména ve volné přírodě. Dokážou běžet dostatečně rychle, aby se ztratila predátorům a zachránila se.

I přes svou vysokou rychlost se však mohou velmi rychle unavit, proto si svou maximální rychlost udrží jen na krátké vzdálenosti.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, jak rychle se pohybuje či jak dlouho žije lenochod nebo jaké zvíře je vlastně spjato se znamením kozoroh a pak také zda je každý štír jedovatý či nikoliv a jací jsou lidé v tomto znamení.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny