-2.4 C
Brno
Neděle, 29 ledna, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Super tipy, jak zredukovat stres v každodenním životě

Práce, rodina, domácnost, každý den jsme vystaveni stresu, od kterého nemůžeme ubziknout kdesi do hor a meditovat. Na druhé straně všichni vědí, že stres je spouštěčem mnoha onemocnění. Proto je dobré se ho umět zbavit takříkajíc na počkání. Ideální bez látek jako nikotin či alkohol.

Dopřejte si 20 minut na změnu aktivity. Zacvičte si, proběhněte se, začtěte se do knihy.

Hluboké dýchání

Začali s tím jogíni, ale vliv dechu na náš organismus funguje nejen kdesi v indickém ašrámu, ale iv kanceláři. Základem je zpomalení a prohloubení dechu. Tedy přesný opak, který se odehrává při stresu. Nadechněte se během čtyř sekund a pokoušejte se vdechovat co nejpomaleji po dobu 6 – 8 sekund. Do pěti minut budete jako znovuzrození a zbaveni stresových hormonů.

20 minut na změnu

Pokud cítíte tlak, jednoduše uvolněte páru. Dopřejte si 20 minut na změnu aktivity. Zacvičte si, proběhněte se, začtěte se do knihy. Dělejte cokoli jiného, ​​co nesouvisí se stresující situací. Budete překvapeni, jak lépe se budete po 20 minutách cítit.

Objemte někoho

Calm female executive meditating taking break at work for mental balance, mindful businesswoman feeling relief and no stress doing yoga at work ignoring avoiding stressful job and paperwork in office

Zřejmě to nebude zrovna člověk, který je pro vás zdrojem stresu, ale pokud někoho obejmete, tělo začne produkovat oxytocin. To je hormon, který začne vytlačovat stresový kortizol. Výsledkem tedy je, že si takto s pomocí někoho vytvoříte bezstresové prostředí. Proto je například tak důležité večerní objetí partnerů. Je to jako očistná sprcha od stresu.

zdravá strava, zdravé srdce

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny