Další „Meloun“ padl! A to způsobem, jaký Fortuna nepamatuje

Lukáš J. je dvacetiletý sympaťák z Prahy, který si v minulém týdnu prošel jedním z nejbizardnějších příběhů, který sázková kancelář Fortuna během své historie zaznamenala. Na první pohled „obyčejný“ teenager už totiž už není až tak úplně obyčejný. Stal se z něj milionář způsobem jako vystřiženým z hollywoodského filmového scénáře.

Lukáš je sportovní sázkař, jakých jsou v jen v Česku tisíce, rád sází hokej a hlavně fotbal, kterému se aktivně věnuje a tiket často vsadí jen pro zábavu, aby sledování zápasů v televizi vyplavilo i trochu adrenalinu. Stejně tak ale doufá, že se na něj usměje štěstí a připíše si i nějakou tu vyšší výhru. Ve čtvrtek 2. prosince proto zkusil i „Meloun“ (číselná hra, při které se hádá 8 čísel z 80 tažených), jakkoliv to ještě nevyšlo, v pátek vzal na pobočku v Malešicích i svou přítelkyni Janu, oba si vyplnili svého „Melouna“ a zatímco Jana volila čísla nahodile, Lukáš postupoval podle následujícího klíče:

5 – datum Lukášova narození
8 – první rande s Janou
17 – začátek chození s Janou
26 – datum narození přítelkyně
31 – součet datumů narození obou
45 – ročník narození Lukášova dědy
52 – datum narození přítelkyně x 2
68 – ročník okupace SSSR a číslo dresu Jaromíra Jágra

Večer na internetu oba své tikety zkontrolovali, jenže při tom udělali takřka osudovou chybu. Vsadili totiž druhý tah dne a svá čísla kontrolovali s výsledky tahu prvního. Tikety skončily roztrhané v koši a ještě ten večer si Lukáš od Jany vyslechl donekonečna omílané: „kdyby sis radši každou tu dvacku dal stranou a šetřil.“ V tu chvíli už ale netušila, že chodí s milionářem.

V sobotu se scénář opakoval, Lukáš si skočil vsadit, zkusil znovu i „Melouna“, a když ho doma kontroloval, zahlédl i výsledky z předešlého dne. Čísla pochopitelně začal poznávat, věci tak nabraly velmi rychlý spád. Okamžitě tiket vylovit, poskládat, ještě jednou zkontroloval a odhalil sladké tajemství.

Co vám proběhlo hlavou, když jste zjistil, že ta čísla sedí?
Hned jsem ještě udělal kontrolu podle čísla sázenky, a když i to sedělo, začal jsem lítat po bytě s pocitem, že jsem vyhrál milion. Až pak mi ale došlo, že jsem tiket roztrhal a začal řešit, co bude dál.

Jaký byl tedy následující postup?
Napřed jsem vyrazil na pobočku na Černém Mostě, tam jsem obsluhu značně pobavil tím, že jsem milionový tiket roztrhal. Ale dostal jsem informaci, jak ho reklamovat a ještě si to potvrdil ve Fortuna Klubu U Nováků ve Vodičkově ulici. Tam jsem sepsal vše potřebné a domů odcházel se značně smíšenými pocity. Bylo mi jasné, že výhru můžu získat, ale stejně tak o ni přijít.

To bylo v neděli a dnes máme pátek, jak jste prožíval těch několik dnů v nejistotě?
Budu maturovat, takže program jsem měl pořád stejný. Ale byl jsem strašně napnutej, pořád jsem na to musel myslet, uznají, to, neuznají to, stresovala mě spousta telefonů, někdo mi říkal, že ano, někdo zase že ne… Takže jsem na to vlastně musel myslet furt. Ale občas jsem se uvolnil a uvažoval i nad tím, jaké bych si koupil auto, kdyby to klaplo.

Nakonec to klaplo, takže co vlastně pro 20 letého kluka znamená taková výhra, máte představu, jak s ní naložíte?
Máma se o mě i o bráchu starala sama, studuju soukromou školu, určitě bych jí to chtěl nějak vrátit. Asi si koupím zmíněné auto, bez kterého se člověk dnes obejde těžko a zbytek půjde na spořící účet, jako základ na budoucí bydlení.

Sázíte hlavně na sport, jaká byla v této záležitosti vaše nejvyšší výhra, jakou máte bilanci?
Hraju fotbal, hokej, ostatní jen výjimečně, zhruba 5 krát v týdnu podle nabídky. Tři měsíce jsem si vedl bilanci, totéž při MS ve fotbale, kde jsem byl zkraje v mínusu, ale nakonec se výsledky srovnaly, takže jsem končil docela v plusu. Před rokem jsem dal za 5 Kč několik zápasů, fotbal, hokej, různé ligy a vyhrál jsem 5 a půl tisíce, běžné vklady dávám jen kolem 100 korun.

Máte ambice si sázením i vydělávat, nebo se jím jenom bavíte?
Když jde zajímavý fotbal v televizi a mám ho i na tiketu, baví mě ho sledovat o to víc. Ale sportu se dlouhodobě věnuju aktivně i pasivně, takže věřím, že se tyto zkušenosti dají zúročit.

Jak na vaši výhru reagovalo okolí?
První reakce byla, že si dělám srandu. Pak se začali ptát, kde co a jak. Řada z nich také sází u Fortuny a začali „Melouna“ také zkoušet. Hned 2 krát denně s tím, že když jsem to trefil já, oni to dají taky. Zatím nikdo z nich nezabral, tak uvidíme, jak dlouho jim to vydrží.

A co vy, budete štěstěnu pokoušet i dál?
Sportovní sázky určitě, to se nezmění a ty budu hrát dál. Zůstanu i u částek, moje filozofie se nijak nezmění, ale „Melouna“ už asi ne. Těžko bych znovu vymyslel tak originální čísla, to bych si musel najít novou přítelkyni (úsměv a štípanec od vedle sedící Jany). I když možná tak jednou za měsíc, abych znovu naštval známé, kdyby to znovu vyšlo.4 839 views

Mohlo by vás dále zajímat:Chance vypsala kurzy na anketu TýTý

    CHANCE letos poprvé vypisuje kurzy na výsledky ankety TýTý. Je vypsáno všech devět kategorií ankety: Pořad roku, Herec, Herečka, Osobnost televizní publicistiky, Osobnost televizní zábavy, Osobnost televizního zpravodajství, Seriál roku, Zpěvačka a Zpěvák....číst celéTipsport vypsal kurzy na Superstar

    Česko Slovenská SuperStar – ostře sledovaná soutěž, v níž televizní diváci sami rozhodují o budoucích hvězdách šoubyznysu, ani letos nechybí v kursové nabídce Tipsportu....číst celéZa dvacku vyhrál sázkař přes 340 tisíc

    Opravdu velké štěstí měl sázkař z Prahy, který si tipnul přesné výsledky třech zápasů, přičemž všechny tři uhodl a pouhou dvacetikorunu přetavil na více než 340 tisíc korun. ...číst celéSázka na poločasy s vysokými kurzy se vyplatila

    Sázkař z Prahy si oblíbil tipy na poločasy a evidentně se nebojí vysokých kurzů. Nakombinoval fotbalová utkání z několika různých kontinentů a vyšrouboval kurz přes šest tisíc ku jedné. Podařilo se mu vše natipovat perfektně a svých 25 korun přetavil na více než sto padesát tisíc! ...číst celéTIPFORUM.cz - právě probíraná témata

NÁZEV TÉMATU ODPOVĚDÍ ZOBRAZENÍ
Hokej - Střelci (NHL, KHL, ELH,...) 110 28416
NHL - Střelci 11 1148
Paysafecard 2 233
PSG vs Lyon 1 1186
Evropská liga 21 7712
Liga Mistrů 25 9037


  • Reklama